Program Rozwoju Czytelnictwa 2018r.

16 listopada 2018r.podczas spotkania rodziców z wychowawcami

, została zaprezentowana rodzicom wystawa prac wykonanych przez uczniów kl. IV-VIII oraz III gimn. Uczniowie wykonywali projektowe prace plastyczne pt. „ Zostań czarodziejem plakatu, czyli jak reklamować i zachęcać”. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym nasza szkoła bierze udział, każda klasa przygotowała plakat reklamujący przeczytaną lekturę szkolną, wylosowaną wcześniej przez przedstawiciela danej klasy.

Rodzice otrzymali mały podarek w formie zakładki do książki, na których znajdowały się złote myśli o czytelnictwie, bądź o książkach.

Działania takie oraz zainteresowanie nimi uczniów i rodziców cieszy nas-bibliotekarzy i nauczycieli.