Najprawdziwsza księżniczka

22 II 2019 r. o godz. 17:00 rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Została ona przygotowana przez uczniów klas II i klasy IIIpod kierunkiem p. A. Cyl, A. Kaźmierczak, K. Kubackiej i A. Lintner.    Oprócz babć i dziadków na uroczystość przybyli  także rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście: p. Marlena Kiermas – Gruszka – przew. Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Gminy Opatówek,p. Małgorzata Matysiak- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku, p. Marta Sroczyńska – przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły, p. J. Pokojowa, p. M. Kocemba. Wszystkich zebranych powitał serdecznie dyrektor szkoły p. Mateusz Przyjazny. Najpierw wykonawcy zaprezentowali piękne wiersze i piosenki poświęcone ukochanym babciom i dziadkom.Potem widzowie obejrzeli inscenizację baśni „Najprawdziwsza księżniczka”. Przedstawienie dostarczyło wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Wspaniała gra młodych aktorów, pomysłowa scenografia, barwne kostiumy, melodyjne piosenki sprawiły, że widzowie w skupieniu oglądali spektakl.

Wszyscy z przyjemnością przypomnieli sobie historię o księżniczce, która była tak delikatna, że nawet ukryte pod poduszkami i materacami ziarenko grochu nie dało jej zasnąć.Mali artyści stworzyli barwny, rozśpiewany spektakl, który wciągnął każdego z obecnych na sali w magiczny świat baśni.  Dzieci pewnie i dobrze czuły się na szkolnej scenie, stanowiąc zgrany zespół.

W głównych rolach wystąpili: Laura Malec – księżniczka Pirlipatka, Magdalena Szumilas – królowa, Bartek Gruszka – król, Jan Gruszka – błazen, Stanisław Szafarz – ochmistrz. Przedstawienie zakończyło się wykonaniem przez wszystkich artystów piosenki pt. „Kochamy was”.Następnie głos zabrał pan dyrektor Mateusz Przyjazny oraz zaproszeni goście. Dziękując za przygotowanie uroczystości, gratulowali dzieciom talentu i  pięknego występu. Wykonawcy otrzymali też słodycze ufundowane przez władze naszej gminy. Mamy nadzieję, że przedstawienie było miłym upominkiem  i sprawiło babciom i dziadkom wiele radości.