Dzień z wychowawcą - 2019 r.

Dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły nie mieli już lekcji bowiem18 czerwca był DNIEM Z WYCHOWAWCĄ. Każda klasa według własnego pomysłu spędziła ten dzień ze swoim wychowawcą.

Klasa IV B wybrała się na pieszą wędrówką do Trojanowa, gdzie na prywatnej posesji p. Katarzyny Kąkol (mamy uczennicy) spędziła ten czas na łonie natury. Zanim jednak wyruszyli w trasę, spotkali się z Prezesem Kaliskiego Oddziału PTTK p. Mateuszem Przyjaznym, który wręczył im Oznaki Turystyki Pieszej. Uczniowie w ciągu roku szkolnego prowadzili książeczki wycieczek pieszych, w których na bieżąco wpisywali wędrówki podczas rajdów i wycieczek szkolnych. Na koniec roku aż 13 uczniów w klasie zdobyło Popularną OTP, a 2 uczniów (o stopień wyższą) Brązową OTP.

Po trudzie wędrowania w upalny dzień, na mecie, czekały na wszystkich smaczne kiełbaski, które zasponsorowała mama Klaudiusza, p. Joanna Kaźmierska. Nad bezpiecznym grillowaniem czuwał starszy brat Lidki, Wiktor Kąkol. Po skończonym posiłku nadszedł oczekiwany moment na zabawę podczas, której uczniowie prześcigali się w pomysłach, wykazując przy tym ogromną kreatywność i poczucie humoru.

Klasowy piknik był nie tylko fantastycznym czasem relaksu po całorocznym wysiłku zdobywania wiedzy, ale również sposobnością do pogadanki na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

Tekst/Foto : Dorota Skinder